İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Erkek arkadaşımla sorunlarımı nasil asarim

Uzun süredir kendimi kötü hissediyorum, hiçbir şey istediğim gibi gitmiyor. 3 senelik bir ilişkim var, şu an 1 seneliğine şehir dışında. Bana onca söz vermesine rağmen beni aylarca defalarca engelledi. Her şeye çok basit sinirleniyor, o kadar güzel duyguları beraber paylaşmışken, ben ona kıyamazken, onun bu davranışlarını görmek beni çok üzüyor. Ben onca duygu yaşadım ama bitirmedim, sinirle davranmasına rağmen hep yanında oldum. Dün gece yine aynısını yaptı, bunun önüne nasıl geçebilirim bilmiyorum. Kimseye anlatamıyorum. İçim yorgun, kendimi ruhen yaşlanmış hissediyorum, duygularımı ifade edemiyorum. Onca verilmiş söz varken, evleneceğiz derken bu davranışları sergilemesi çok uzuyor beni. Önceden kavga da etsek barışır uyurduk ama simdi askerliğini bitmesine 4 ay var, her anında yanındayım, her zamanında bekliyorum, kıymet bilmiyor. Basit bir şey olsun, sinirleniyor. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
Tarih : 04.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Öfkesinin ve stresinin değil rahatlığın ve anlayışın egemen olduğu bir zamanda ona bu davranışlarının sizi ve ilişkinizi çok yıprattığını, derin yaralar açtığını anlatabilirsiniz. Kızdığı ya da üzüldüğü durumlarda içinden geleni, duygularını sizinle paylaşmasının daha sağlıklı olabileceğinden bahsedebilirsiniz. Yetişkin insanlar olarak kendinizi böyle ifade etmektense oluşan anlaşmazlıklara birlikte kalıcı çözümler getirebileceğinizden bahsedebilirsiniz. Onun bu tepkileri vermesine sizin haricinizde bir konu ya da olay ise de bunu birlikte keşfedip öfkesini birlikte yönetmeye çalışabilirsiniz. Çünkü altında başka bir şeye, başka bir duruma duyduğu öfke yatıyor olabilir ve bunu size yansıtıyor olabilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi