İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Eşim beni başka ülkede yaşarken aldattı

Merhaba, nasıl başlayacağımı bilmiyorum. 9 yıldır evliyiz ve 5 yaşında bir kızımız var. Biz evlendikten sonra Avrupa'da yaşadık 4 yıl, bebeğimiz doğunca ben ülkeme dönmek istedim, ve kızımla birlikte döndük, eşimde bir kaç yıl daha çalışıp dönecekti. Fakat öyle olmadı. Kızımız 1 yaşındayken eşimin annesi vefat etti. İlk zamanlar çok sık geliyordu ülkemize bizi görmeye, çok sevildiğimizi hissediyordum. Kızımız 3 yaşında olduktan sonra eşim değişmeye başladı, pek gelmez oldu. Bizi evdeyken görüntülü hiç aramıyordu, evde niye aramıyorsun deyince geçiştiriyordu, böyle 2 yıl kadar devam etti. Sonra ben karar aldım ve eşimin yanına taşındım tekrar Avrupa'ya. Buradaki evimize geldiğim de kadın saçları buldum, sorduğum da bilmiyorum diye geçiştirdi. Sonra telefonu falan karıştırdığımda silmiş olduğu resimleri buldum, başka bir kadınla yasamış olduğu öğrendim. Tabi çok kötü oldum günlerdir yemek yiyemiyorum, bütün ayrıntıları düşünüyorum nasıl aldattı diye, bu beni çok yaralıyor. Kızımız olduğu için bırakıp gidemedim, devam etmeye çalışıyorum. Özür diledi, çiçekler aldı hediyeler aldı, söz verdi artık beni üzmeyeceğine ama güvenemiyorum. İyi olan yönlerini düşünüyorum ve unutmaya çalışıyorum. Biz 16 yıldır tanışıyoruz ve ben ona çok alışmışım. Beni çok sevdiğini hissediyordum, kendimi çok şanslı hissediyordum ve ona çok güveniyordum. Bu durumları atlatabilir miyim? Kendimi iyi hissedeceğimi düşünüp bende onu aldatmak istiyorum. Bilmiyorum , nasıl atlatırım. Bana vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Sizin de düşüncelerinizi duymak çok isterim bir uzman olarak
Tarih : 06.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle önemli olan sizin duygularınız ve bu duruma karşı olan bakışınız. İlişkiyi devam ettirecek ve ettirmeyecek kişi de sizsiniz. Bunun için bir tablo oluşturabilirsiniz. İlişkiyi devam ettirirseniz neler hissedeceğinizi veya neler yaşayacağınızı, devam ettirmezseniz neler hissedeceğinizi veya neler yaşayacağınızı listeleyebilirsiniz. Böylelikle her şeyi daha net bir şekilde görüşmüş olursunuz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi