İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Esim hapise girecek

İyi günler ben 7 senelik evliyim. Ben öğretmenim eşim TEDAŞ'ta işçi. Eşimin kardeşi kömür ticareti ile uğraşıyor ve belalı bir adama tir şoförlüğüne alıyorlar. Sonra şoförü çıkarıyorlar. Eşimin kardeşinin ortağı var kömür ticaretinde. Neyse bu şoförü isten çıkarıyorlar. Bu adam bunları tehdit ediyor. Maddi zarar uğratıyor. Eşimde kardeşini savunmak için ortakla beraber bu adamı dövüyorlar. Adam uzuv kaybı oluşuyor. 6senedir mahkeme sürüyor. Mahkeme sonucunda eşim, 2 buçuk yıl hapis cezası veriliyor. Eşim şuan içeri girmedi yakalanınca girecek bir buçuk yaşında bebeğimiz var. Ne yapmam gerekecek bu durumda bilmiyorum
Tarih : 20.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, böyle bir konuda öncelikle eşinizin bu stresli döneminde onu rahatlatmaya çalışabilirsiniz. Hapishaneye girdiği dönemin çabuk geçeceğini, onun her zaman yanında olacağınızı, her zaman onunla her konuyu paylaşabileceğini, ailesinin yanında olduğunu bilmek ona kendini iyi hissettirecektir. Bu dönemi daha kolay atlatmasına yardımcı olacaktır. Sizde bunun bir süreç olduğunu ve bunun geçeceğini kendinize hatırlatın. Bazen kontrolümüz dışında bazı olaylar gelişebilir ama önemli olan bu konuyu nasıl atlatabildiğimiz. Bu süreçte çocuğa bu üzüntüyü ve stresi yansıtmamanız da onun gelişimi açısından çok önemlidir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi