İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Eşimin ailesiyle problemleri var bu bize de yansıyor ne yapmalıyım?

Eşimin son 2 senedir psikolojik sorunları var bunun sebebi ailesi olduğuna inanıyor ve bu durum bizim evliliğimize de yansıyor eşim bu sorunlarını alkol alarak aşmaya çalışıyor ve her gün alkol alıyor ailesinden uzaklaştı şimdide bizimle uzaklaşmak istiyor kendi aşına yaşamak istiyor ve beni kendisine karşı duyarsız olmakla suçluyor ne yapmalıyım?
Tarih : 26.11.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Malik Kubilay Çadırcıoğlu

Böyle durumlarla mücadele etmek zordur. yaşadığınız zorluğu anlayabiliyorum. Eşinize yardım almasını tavsiye edebilirsiniz. Onu yönlendirebilirsiniz. Ancak o da bir birey, kendi isteği ve umudu olmadan bir şeyleri değiştirme yoluna gitmeyecektir. Bu durumda sizin kendinizi daha çok düşünmeniz gerekir. Her zaman etrafımızı değiştiremeyiz ama kendi hayatımızla ilgili önemli kararlar alabiliriz. Çoğu zaman kendi hayatımızı değiştirmek ve kendi sorunlarımızı çözüme kavuşturmak, etrafımızdaki insanlarda da değişim oluşturur. Eşinizin yanında olmanız önemli, onun için çaba sarf etmeniz de çok güzel, ama tüm çabalara rağmen bir şey değişmiyorsa kendi sınırlarınızı çizmek sizi daha fazla koruyacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi