İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Esimle ayrilmak uzereyiz Endise kaygi kararsiz olma sorunum var.

Esimlen 5 aydir ayriyiz. 25 senelik evlilik ve 3 cocugu var esimden. Bir oglumda kök evliligimden var. Esimlen evlendigimiz ilk aydan beri huzursuzuz. Her cocuktan sonra duzelir diye dusundum. Psikojik sorunlari vardi kendisi panik åtal oldugunu söyluyordu. Asiri kiskanclik, istedigim her yere göndermemek, asiri telefonlarla beni aramak. Calismami istiyor para kazanmami fakat isten verdigim saatlerin niye gec gelsin hesabini soruyor. Ne kadar anlatsam semami göstersem hesap hep ayni. 25 senelik evlilikte bir kere bile beraber bir sey yaptigimiz yoktu. Ne bir akraba ziyareti, ne bir dugun ne bir tazi ne de cocuklarla yaptigimiz bir sey. Ayri odada yatar, kahvalti, ögle yemegi ve aksam yemegi ayri odada. Asla cocuklarlan. Evden gittiginde bir ferahlik geldi bana sanki özgur oldum gibi hissettim kendimi. Senelerdir özlemini duydugum bir duygu. Ama bazende depresyona gider gibi hissediyorum bana sanki bosamak zormu geliyor artik o hayat seklinemi alistim. Biliyorum o hayatida cekmiyorum artik. Diyecek cok sey var ama birazini yazarim. Tesekkur ederim
Tarih : 23.07.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Doğru kararı verdiğimizi bilsek de bunun da bir alışma süreci vardır. Tekrar bir rol değişimi, yeni düzen kurmak, yeni alışkanlıklar edinmek. Bu süreçte bazen üzüntülü veya düşünceli olmanız çok normal, ama bu süreci daha sağlıklı bir şekilde atlatabilmek için bizlerle görüşmenizi tavsiye ediyorum.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi