İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Evlenince ailesiyle yaşamam için ısrar ediyor, ne yapmalıyım?

İkinci evliliğimi yapacağım. Ama ailem ayrı bir eve girmemizi istiyor, o da annesi ve babasıyla yaşamak istiyor. Ne karar vermem gerektiğini bilmiyorum. Bir göz odada kalacağız yani ve çok acele ediyor bir an önce evlenelim diye. Tanışalı 10 gün oldu daha, lütfen yardımcı olur musunuz?
Tarih : 04.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Evlilik, hayatımızı tümüyle etkileyen ve çok yönlü düşünülmesi gereken bir karardır. Evleneceğimiz kişiyle yalnızca aynı evi/ortamı değil, hayatı da paylaşırız. Bu nedenle de çiftlerin ortak anlayışlarda, zevklerde ve düşüncelerde buluşabilmesi oldukça önemlidir. Hayata bakış ve hayatı ele alışları zıt yönde olan çiftler çatışmalar yaşayabilir, evliliği yürütmesi de zor olabilir. Tüm bunları düşününce çiftlerin evlilik kararı almadan önce birbirlerini tanımaları için zaman gereklidir. Eşi adayınızın ailesiyle yaşama isteği kadar sizin de ne istediğiniz ne beklediğiniz önemlidir. Ailesiyle yaşamak sizin için sorun olacaksa bunu göz önünde bulundurarak fikrinizi belirtmelisiniz, çünkü bu 1-2 aylık geçici bir süre değil birlikte geçireceğiniz bir ömür olacak. Aile ile yaşama durumunu ne zamana kadar tolere edebilirsiniz? Cevabını kendinizde bulacağınız birtakım sorular sormalısınız.. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi