İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Fobi için atidepresan kullanıyordum ve bir ay önce bıraktım.

Merhaba, fobi için antidepresan kullanıyordum,Rileptid. 1 mgdan Sadece yarısını alıyordum. Doktora danışmadan bıraktım. 5 ay önce atandım ve ebe olarak bir toplum sağlığı merkezinde çalışıyorum ama aynı zamanda online olarak yaptığım bir işim var. Ve atandığımdada ebelik yapma isteğim yoktu sadece çalıştığım yerin güzelliğinden dolayı denemeye karar verdim ve olmazsa bırakırım dedim. İlk defa ailemden uzakta tek başıma yaşamaya başladım ama bir buçuk ay annem benimle kaldı sonra o gittikten sonra 3 hafta yalnız kaldım ve hiçbir sorun yaşamadım. Sonra kardeşim geldi ve iki ay o kaldı yanımda. Sonra onunla birlikte ailemin evine gittikten sonra ben tekrar evime yalnız döndüm ve ilacıda tam bu sıra bıraktım. O günden sonra psikolojik olarak çok kötü bir ruh haline girdim. Bir süre iştahsızlık yaşadım. Sevdiğim şeylerden zevk almamaya başkadım ve sürekli istifa edip ailemin yanına dönmek istedim ve hala istiyorum ama bunun çok önemli bir karar olduğunu biliyorum. Yanlış bir karar vermek istemiyorum. Beni depresyona sokan şeyin bu iş olduğunu ve onu severek yapmamam olduğunu düşünüyorum bir yandan ama bir yandanda acaba ilacı bırakmanın etkilerini mi yaşıyorum diye düşünüyorum. Bu ilacı bıraktıktan sonra ne kadar süre depresyon etkileri gösterir yada gösterir mi? Şimdiden teşekkür ederim. Umarım her şeyi açıklayabilmişimdir.
Tarih : 31.08.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba ilaç konusunu psikiyatristinizle konuşmalısınız. Serotonin salınımını artıran egzersizler yapmalısınız. Duygu ve düşüncelerinizi not alın. Seçeneklerin Artılarını ve eksilerini düşünün yazın, not alın. Bu durum uzun süre devam ederse terapi almanızı öneririm.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi