İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Gelecek kaygısı ve sürekli şüpheci olmak

Gelecek kaygısı yaşıyorum ve sürekli herşeyi sorguluyorum erkek arkadaşımla bu yüzden çok problem yaşıyoruz çok takıntılıyım sorgulayıcıyım her seyi en ince ayrintisina kadar sorup öğrenmek istiyorum ama aldığım cevaplara asla inanmıyorum küçük saçma sapan şeylere bile öfkeleniyorum. Bu durumdan nasıl kurtulurum
Tarih : 28.04.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Kaygı bu dönemde pek çok insanın yaşadığı ortak bir sorun oldu malesef. düşünceleriniz kaygı uyandıran konulardan uzaklaştırarak bunu hafifletebilirsiniz ama buı başarılması zor bir görevdir kaygı anında. Bir uzamandan alacağınız destek belki başetteme mekanizmalarınızı güçlendirebilir.

Psikolog

Eren Artun Ergül

Merhabalar. Yaşadığınız sürecin kaygı ile alakalı olduğu kadar alt metinde okuyabildiğim kadarıyla şüphecilik ve obsesif ögeler de bulunduğunu görüyorum. Burada sizinle yapmamız gereken ayrıntılı değerlendirme ile şikâyetlerinizin tam olarak ne ile ilgili ve ne şekilde ortaya çıktığını çözümlememiz gerekmektedir. Bir olay anında neler düşündüğünüzü nasıl hissettirdiğini ve nasıl davrandığınızı bir yere not etmenizi sonrasında ise bu olay anında alternatif ve yapıcı olarak daha olumlu neler düşünebilirdim diye kendinize sorup yazmanızı öneririm. Ancak detaylı inceleme ve size özel bir yol haritası ile daha fazla yardımcı olacağıma inanıyorum. İyi günler dilerim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi