İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Güvenemiyorum

2 senelik ilişkim var ve beni gerçekten yıpratıyor. Normalde o beni peşimde koşuyordu, seviyordu, çekinmiyordu, ilgiliydi ama sonradan değişti. Bir sürü olay yaşadık. İyi kötü ama hiç bırakmadık birbirimizi ve artık ben güvenmiyor gibiyim çünkü benimleyken başkalarıyla konuştu. Ben de bunu yaptım ama bu güvenmeme konusu beni çok yıpratıyor ve sevgilimi de aynı şekilde. Ben ne yapmalıyım ya da o sağlıklı bir ilişkimiz vardı aslında araya bir sürü şey girdi bozuldu ve ben emeklerin çöpe gitmesini istemiyorum. Ne yapmalıyım?
Tarih : 20.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığınız güven problemin nedeni ilişkide sevgilinizin başka insanlarla konuşması olabilir, sizde bu durum tekrardan yaşanmasından korktuğunuz için acaba ilgisiz mi bana karşı diye düşünüyor olabilirsiniz. Sevgiliniz size ne kadar güven sağlarsa o kadar güvenir, ne kadar güvenini kırarsa ona o kadar güvensiz yaklaşırsınız. Fakat güven kırıldıktan sonraki aşama çok önemlidir, eğer güveninizi kıran durumu kabullenirseniz, bunun tekrardan konuşulması doğru bir tutum olmayacaktır. Olayı kendi içinizde kabullenip, affetmeniz önemlidir. Emekleriniz gün geçtikçe artmaya devam edecektir, eğer bu durumu kabullenemiyorsanız, ilişkinizi bitirmek hem sizin hem de karşı taraf için en sağlıklısı olacaktır çünkü ilişkide en önemli olgulardan biri güvendir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi