İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hakaret etmek istemiyorum

Sevgilimle bazen konuşurken çok sinirleniyorum ve içimi ona öyle bir döküyorum ki sonunda onu çok üzüyorum öyle aptal mal gibi şeyler değil de şöyle yaptın şunu böyle yaptın en ufak birşey olduğu zaman hep en kötüsünü düşünüyorum ve onu kırıyorum o ise bana kızarmıyor kıyamıyorum biz 4 yıldır birlikteyiz ve çok ama çok iyi anlaşıyoruz her sorunu birlikte hallediyoruz onu böyle üzmek istemiyorum neden böyle yapıyorum sinirlenince kendimi kaybediyorum ne yapmalıyım
Tarih : 07.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Gün içerisinde farkında olmadan duygularımızı bastırıyoruz, gelen öfkemizi veya üzüntümüzü belli etmiyoruz. İçe atılan bu duygular, biz konuşurken, sevdiğimiz kişinin durumu veya hatasından bahsederken, örneğin bir durumu yapıcı bir şekilde izah etmeye çalışırız ve onun bizi anlayıp anlamadığını az veya çok hissederiz, işte bu sırada ''farkında olmadan'' sevdiğimize gösterdiğimiz değer, öfkeli bir şekilde ortaya çıkar. Belki de öfkemizin altında yatan, bizi üzen bir takım durumlar olması ile de alakalı olabilir. Bu konuda benden destek alabilir, sinirlenirken öfkenizi kontrol etme becerinizi geliştirebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi