İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hastalık takıntısı

Merhaba 23 yaşındayım. Stajyer avukat olacağım. Bende uzun zamandır aids takıntısı var. Doktora asla gitmiyorum. Ölecek olsam doktora gitmiyorum kan testi yaparlar diye her gün her saniye aids hastasıymışım gibi düşünüyorum. Evlenemeyeceğimi düşüyorum öyle bir şey varsa intihar etmeyi düşünüyorum. Sürekli hasta gibi hissediyorum sıcak basıyor, nasıl bu durumdan kurtulurum?
Tarih : 17.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, bu kaygınız neden kaynaklanıyor bunu anlamamız gerekmektedir. Bunun nedeni nedir, yaşadığınız bir durum var mı, varsa eğer bu hastalığa neden olmuş olabilir mi, hastalık belirtileri gösteriyor musunuz, bunları değerlendirin. İnternet kaynakları doğruyu yansıtmıyor olabilir bu yüzden, doktordan veya korkuyorsanız daha bilimsel kaynaklardan araştırmanız sizi daha iyi aydınlatacaktır. Eğer yaşadığınız durumun sadece kaygı olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle bu kaygınızla baş edebilmeye çalışmanız çok önemlidir. Bedeninizi iyi tanımalısın ve normal bir durumdaysanız bu anlayabilmesiniz. Eğer fiziksel olarak bir rahatsızlığın yoksa ve yoğun kaygı yaşamaya devam ediyorsanız, bir uzmandan destek almanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi