İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hayata karşı isteksizlik yaşıyorum

Çok karışık bir durumdayım. 21 yaşındayım ve canım hiç bir şey istemiyor. Eğitimimde başarılı biriyim. İşime ve eğitimime karşı çok isteksizim, karasızlıklar yaşıyırom. Bir kaç ay önceye kadar yurtdışına çıkıb eğitim almak hakkında düşünürken şimdi acaba doğru yöndemi ileriliyorum diye düşünüyorum. İşletme bölümü mezunuyum ve bu bölümü kendim seçdim hiç bir baskı görmedim. Çalışmak istemiyorum ve bir şeyler yapmak istiyorum da amma ne yapmak istediyimi bulamıyorum. Çok fazla dikkatsizlik yaşıyorum, çok fazla düşünüyorum, odaklanamıyorum. Yeni bir şeyler yapmak istiyorum, kendi alanımda büyümek isterken son zamanlar tersi durum söz konusu farklı bir şeyler yapmak istiyorum, fakat ne olduğunun ben de bilmiyorum.
Tarih : 03.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Kararsızlık, belirsizliği de beraberinde getirir. Belirsizlikse hangi yöne gideceğimizi bilemediğimizde stres yaratabilir. Nereden başlayacağımızı bilemediğimiz için hiç başlamayıp isteksiz olabiliriz. Kariyerimiz gelecekten ve hayattan beklentilerimizle paralel olursa mutluluk getirir. Bu nedenle kendini, yeteneklerini, yeterliliklerini, isteklerini keşfetmeyi gerektirir. Alacağınız psikolojik destekle kendinizi keşfedebilirsiniz. Terapi kendimizi anlamlandırırken bize ayna tutar.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi