HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN
X
Deprem bölgesinde yaşayan ve içimizi parçalayan afetten etkilenenlere ücretsiz olarak psikolojik destek sağlıyoruz. Eğer siz ya da aileniz afetten etkilendiyseniz lütfen canlı destek üzerinden bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hayatın tam ortasındayım ne ileri gidebiliyorum ne geri.

Zevk almıyorum hiçbir şey den. Ağlıyorum saatlerce. Bazen çıldıracak kadar oluyorum bazen ölmüş biri gibi ruhsuz. Sadece bir anlığına hafif gülümsemeye başlarken, bir anda diplerdeyim. Dışarıya çok iyi oynuyorum. Son üç dört yıldır özgüvenim yok. Son yıllarda toplum içine çıkınca tedirgin ve gerginim. Aşağılanıyormuş hissindeyim. Ailem herşeyime karışıyor. Telefonuma, arkadaşımla konuşmama, giydiğim diz de ki elbiseme de. Çok fazla bağırıyorlar. Nefes alamıyorum artık. Bazen sadece bazen ölmek bile kolay geliyo. Ama herşeyin tersine yaşamalıyım belki de.
Tarih : 14.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, hayatınızda bir değişim gerçekleşmediğini, genel olarak yaşamdan zevk almadığınızı, ve yoğun olumsuz duygular içinde olduğunuzu belirtmişsiniz. Özgüveninizin azalması, toplum içinde hissettiğiniz tedirginlik ve gerginlik durumları da aşağılanma hislerinden kaynaklı olabilir. Bu aşağılanma hissi de birçok nedenden kaynaklı olarak görülebilir. Bu nedenler arasında aile içi ilişkiler, çocukluk yaşantıları, travmalar gibi birçok nedenden kaynaklanabilir. Bunların daha detaylı olarak değerlendirmesini yapmak ve psikoterapi sürecine başlamak için benimle iletişime geçebilirsiniz. Görüşmek dileğimle.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi