İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hayatta başarısız hissediyorum hem ilişki hem iş anlamında

Hocam kardeşlerim biri 21 diğeri 22 yaşında ben 27 bana kötü davranıyorlar, mühendislikten mezun oldum 4 sene önce bir kaç iş yeri değiştirdim işimde istediğimi bulamadım şu an çalışmak istemiyorum daha önce Amerika'da bulundum kendimi daha önce başarılı iyi olduğumu düşünürdüm mezun olduktan sonra istediğimi bulamayınca kardeşlerim de bunu görüp durmadan ezmek istediler demediklerini bırakmadılar bir şey sorsam hemen tersleniyorum nişanlandım nişanlımın ailesi hiç ilgilenmedi ailem ayrılmamı istedi ben ayrılmadım 2 yıldır nişanlıyız evlenemedik korona var dedik şimdi de nişanlımın ailesinden dolayı evlenemiyoruz işim zaten 3 iş yeri değiştirdim hiç umduğumu bulamadım yüksek lisans falan yapıyorum başvurduğum iyi yerler dönmüyor bile başımdan geçenleri ailemle kardeşlerimle paylaşıyorum sonra başıma kakıyorlar her gün her allahın günü hakaret aşağılama sürekli ezik hissettirilmem çok bunaldım sürekli ağlamak istiyorum çok baskı hissediyorum bana diyorlar sen dipteki en iğrenç insansın allah kimseyi sen gibi yapmasın 4 sene önce kendimi hep savunuyordum ben iyiyim diyordum ama yine kimse inanmıyordu dedim göstereyim iyi olduğumu onu da yapamadım artık zaten bende inandım ezik olduğuma kendimi baya dipte iğrenç bir insan olarak görüyorum ha bir de kardeşlerim mesajlarımın şifresini öğrenip bir şekilde mesajlarımı okuyorlar okuduklarını başıma kakıyorlar herkese anlatıyorlar mesajlaşmalarımı ben intihar etmeyi düşünüyorum ama Allah inancım var o engelliyor birazcık ama ölsem bunların elinden kurtulurum bir de hayattaki başarısızlıklarımdan kurtulurum. En dipteki en iğrenç insanım ben yaşamaya hakkım yok hiçbir şey başaramıyorum da.
Tarih : 28.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, toplumsal olarak bizlere sıklıkla dayatılan ve yüklenen bir "yapabilirsin, her şeyi başarabilirsin, her şey senin elinde" söylemleri var, bu girdiler karşısında yapamadıklarımız bize sorunun bizde olduğunu veya yapamadığımızı düşündürtüp, hissettirebilir, oysa insan kusurları olan, sınırlı kapasiteye sahip bir mekanizma, fizyolojik olarak bile koşulların etkisinde kalmaya müsait bir yapı. Bununla beraber bir de karşımızda, içinde olduğumuz akışkan bir hayat var, bazen sadece insan olduğumuzu kendimize hatırlatmalıyız. Lütfen kendi değerlerinizi yadsımadan gereken desteği almaktan çekinmeyin, kıymetlisiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi