İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hayattan zevk alamıyorum, motivasyonum yok

Merhaba lise son sınıf öğrencisiyim ders çalışamıyorum hiç bir şekilde motive değilim ailemle de aram iyi değil hayattan zevk alamıyorum mutlu değilim kendimi hiç iyi hissetmiyorum stresliyim sıkıntı içerisindeyim ve hiç mutlu değilim insan ilişkilerimde hiç iyi değil sosyal bir insan da değilim arkadaş çevremde dışlanmış hissediyorum sosyal hayyatta da dışlanmış hissediyorum sevilmediğimi sayılmadığımı düşünüyorum yardımcı olabilir misiniz?
Tarih : 28.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Üniversiteye hazırlık, ailevi süreçler ve sosyal çevredeki olumsuzluklar sizi kötü etkilemiş gibi görünüyor. Bu yaşlarda hormonlarımız oldukça yoğun çalışır. Dolayısıyla bu bizi, duygu durumumuzu etkiler. Bunun haricinde hayat ve gelecek bu yaşlarda oldukça belirsizdir. Üniversiteye hazırlık süreci de bu belirsizliği artırır. Bu dönemde sosyalleşmeye çalışmak iyi gelebilir. Sizi anladığınızı düşündüğünüz biriyle kuracağınız diyalog iyi gelebilir. Bunu sosyal hayatınızda var olan biriyle yapabileceğiniz gibi terapistinizle de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında meditasyonlar, nefes egzersizleri, açık havada yürüyüşler, yüzmek stres seviyenizi azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi