İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Her şeyden korkuyorum

Hayatım berbat geçiyor. Hayatımın en kötü anı annemin beni 5 yaşında terk etmesiyle başladı. Daha sonra üvey anne eline düştüm. O yaşlarda defalarca tacize uğradım. Üvey annemden sonra yurda yerleştim. Daha sonra hayat yine darbesini vurdu. Annem görüşmek istemedi benimle. Hayatımda bir erkeğe güvendim o da beni aldattı. Ailenin ezikmişim bakışları da beni yıkıyor. Kısacası kimsem yok. Arkadaşım bile yok. Kimseye güvenim yok. Yeni bir ilişki istemiyorum. Tek derdim para kazanmak oldu. Çünkü gerçekten insanlar para kazanan insanlara değer veriyormuş. Asıl sorunum ise artık sevme duygularımı kaybediyorum. Hiç kimseyi sevemiyorum. Kimseyle arkadaşlık kuramıyorum. Eve gelirken 100 defa arkama bakıyorum biri beni takip ediyor mu diye. Hep bir korku var içimde. Bazen dışarı bile çıkmak istemiyorum
Tarih : 26.03.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla ilk çocukluk döneminizden bu yana zorlu yaşam olayları deneyimlemişsiniz bu yüzden içinizde yaralı, incinmiş, çevresine güvenemeyen bir çocuk var ve bu çocuğun güçlenip kendi kendine bakar hale gelebilmesi için maddi özgürlüğünü kazanması gerektiğini düşünüyorsunuz. Ancak içinizdeki o yaralı, incinmiş ve çevresine güvenemeyen çocuk maddi özgürlüğünü kazanıp kendi ihtiyaçlarını kendi giderebilse bile maddi güç o çocuğun yaralarını sarmaya yeterli olmayacaktır. Bu noktada o çocuğun yaralarını sarıp, o çocuğun kırgınlıklarını gidererek çevresine güvenmesini sağlayarak o çocuğu sağlıklı bir yetişkin haline getirecek şey psikoterapidir. Eğer içinizdeki o çocuğu sağlıklı bir yetişkin haline getirme sürecinizde size benim eşlik etmemi isterseniz çevrimiçi saatlerime bakarak size de uygun olan bir gün ve saate randevu oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi