İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hiç kimseyle anlaşamıyorum

29 yaşındayım. Hastalık var mı diye sorarsanız Tıp 1 diyabetim var. Ailemle ve arkadaşlarımla anlaşamıyorum. Çok ince ayrıntılara bile takılıyorum buda beni çok üzüyor. Konu açılıyor mesela, onları dinlediğim zaman düşüncelerini ve söyleyebilecekleri bütün ayrıntılarıyla çözebiliyorum. Sorularına cevap vermeme bile gerek kalmıyor. Çünkü bana söylenecek her şeyi de çözebiliyorum. Tek konuda değil bütün konularda çözebiliyorum onları. Çok ince ayrıntılara iniyorum ve anlıyorum, bu da benim bünyem sarsıyor. Kendimden nefret ediyorum.
Tarih : 19.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, neden parçanın bütününe odaklanmak yerine parçanın küçük bir kısmını görüyorsunuz? Bir parça çok bir şey ifade etmez, ama parçanın bütünü size bütün görseli anlatır. İlişkileriniz bütününü dikkate almak yerine küçük bir ayrıntının kusurunu görürseniz. Bu size parçanın tamamını gözden kaçırmanıza, ilişkilerinizi zedelemeye başlamanıza yol açabilir. Bu yüzden, öncelikli olarak şunu düşünmelisiniz, sizin de kusurlarınız olabileceği gibi herkesin kusurları veya kabahatleri vardır. Herkes sizin kusurlarınıza takılsaydı nasıl hissederseniz? Hayatınıza dar açıdan değil genel bir açıdan bakmayı davranış tarzı haline getirmelisiniz. Böylelikle ilişkileriniz daha sağlıklı olacaktır. Eğer bunu aşamadığınızı düşünüyorsanız, profesyonel bir destek alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi