İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hiçbir şeyden zevk almıyorum

Önceden zevk aldığım şeylerden artık zevk alamıyorum. Koca bir can sıkıntım var. Hiçbir şey yapmak istemiyorum ve dindiremediğim negatif düşüncelerim, sürekli vesveselerim var. Ne yapmalıyım?
Tarih : 27.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığınız bu durumun mutlaka bir sebebi vardır. Kimse sebepsiz yere bir anda sizin yaşadıklarınızı yaşamaz. Bu yüzden bu düşüncelerin sizde var olduğu gibi yok olması da olasıdır. Her şey sizde başlıyor, yine sizde bitiyor. Beyninize düşünceler değil, siz hakim olacaksınız. Negatif düşünceleri engellemek için kendinize her şeyin iyi ve yolunda olduğunu hatırlatırsanız o anda farklı şeyler düşünmeye odaklanıp kafanızı dağıtmayı başarabilirsiniz. Bu durumu kontrolün sizin elinizde olduğu fark ettiğinizde kısa zamanda bu durumdan kurtulabilirsiniz. Yaşadığınız ruhsal sıkıntılar sıklıkla devam ediyorsa bu depresyon başlangıcı olabilir, uzmandan yardım almanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi