İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hissizlik

Çok uzun bir süre yaklaşık üç senedir, normalde zevk aldığım hiçbir şeyden keyif almıyorum, genel olarak hissizlik var üzerimde. En kötüsü çevremdeki insanları memnun etmek için sürekli ortamlarda rol yapmak zorunda kalmam. Bu durumdan çok rahatsızım çünkü saçma yorucu geliyor. Açıkçası arkadaşlarımla görüşmek de istemiyorum bir davete katılmak da. Her gün işe gidip geliyorum yapmam gereken her şeyi yapıyorum ama programmış gibiyim. Çoğu zaman konuşulan muhabbetleri duymuyorum bile hem ilgimi çekmiyor hem de kafamı verip konsantre olamıyorum. Zaten bu son zamanlarda çok fazla oluyor bir şeye yoğunlaşamıyorum tam anlamıyla sürekli başka şeyler düşünüyorum yani o anın içine giremiyorum ya da yaptığım izlediğim şeye kendimi veremiyorum. Bazen yaptığım işi nasıl yaptığımı ne zaman gittiğini hatırlayamıyorum..
Tarih : 10.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Kronik olarak depresif belirtiler gösteriyor olabilirsiniz. Biz bazen nedenini fark edemesek, davranışlarımızın nedenini anlamlandırmakta zorlansak da aslında tüm duygu ve davranışlarımızın nedenleri var. Dolayısıyla bu nedenleri yani tetikleyicileri keşfetmek sorunu çözmek adına farkındalık sağlayacaktır. Üç sene önce hayatınızda ne gibi değişimler oldu, ne gibi farkındalıklar yaşadınız bunların cevabını arayabilirsiniz. Bazen büyük değişimler olmasa da düşüncesel düzeyde değişimler yaşayabiliriz. Dolayısıyla kendinizi doğru soruları sorarak analiz edebilirsiniz. Profesyonel bir yaklaşım ve müdahale için ise psikolojik destek alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi