İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hüzünlü sahnelere gülmek

Dizi veya film izlerken normal insanların üzüleceği sahnelere sanki ben zevk alırmış gibi gülüyorum. Aslında içten içe üzülüyorum ama dışa vurumum sesli bir şekilde gülmek oluyor. Artık beni bile rahatsız etmeye başladı.
Tarih : 30.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Davranış bir semptomdur, bir işarettir. Davranışın arkasında bastırılmış bir duygu, karşılanmamış bir ihtiyaç, ifade etmek istenilen bir huzursuzluk gizlidir. Bu yönde keşfe çıkılan her türlü müdahale, ancak olumlu faydalar sağlayabilir. Çünkü, artık doğrudan davranışa göre değil, arkasındaki her şeye göre hareket etmeye başlarız. İçinde bulunduğunuz duygu-durum davranış "zıtlığı" bununla açıklanabilir fakat takdir edersiniz ki sizde buna neyin sebep olduğunu / neyin tetiklediğini sizi tanımadan söylemek mümkün olamaz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi