İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

içimde büyük bir sıkıntı var ve nasıl kurtulabilirim bilmiyorum

geçmişte yaptığım hatalardan tutun da bu zamana kadar tanıştığım insanlara kadar her şey aklımda ve zihnim bir türlü boşalmıyor. yaşadığım hayattan, kendimden memnun değilim ama değiştirecek gücü ve motivasyonu bulamıyorum. akademik hayatımın akıbetinden, aile ilişkilerimden, sosyal statümden hiç haz etmiyorum. sevgilimden yeni ayrıldım. sürekli bana zarar veren toksik ilişkiler içerisindeyim, herkese çok çabuk güvenip bağlanıyorum. mutluyken duygularımı tepe noktasında yaşadığım için başıma kötü bir şey geldiğinde dibe çakılıyorum. geleceğe dair bir umudum da kalmadı, yaşamanın anlamsız olduğunu düşünmeye başladım çünkü kendi kafamın içine hapsolmuş gibiyim. sürekli sahip olamadığım şeylerin üzüntüsüyle yakınıyorum ama her şeye sahip olsam bile bana yetmeyecekmiş gibi hissediyorum. her şeyi düzeltmek istiyorum ama zerre çabam yok, ayrıca ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. en ufak bir eylemde bulunsam her şeyi değiştirecekmişim gibi geliyor bazen, bu yüzden de hep düşünmeden hareket ediyorum ama sonuçlar sandığımdan da kötü oluyor. nerede yanlış yapıyorum diye sormayı bıraktım çünkü doğru yaptığım hiçbir şey yok. ama yalnızca mutlu ve huzurlu olmak istiyorum, bu durum beni çok yoruyor.
Tarih : 26.03.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Bu durum depresyon dediğimiz bir duruma gidiyor olabilir, buradaki düşünce hatalarınız üzerinde ve aşırıyı isteme, ya siyah ya beyaz ya hep ya hiç bilişsel yanılgılarınız hakkında çalışılması ve dikkatli bir uygulama ve terapi süreci geçirmeniz gerekmektedir

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi