İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

İçimde sinirimi öfkemi tutamıyorum

İçimde öfkemi sinirimi tutamıyorum her şeyi kafaya takıyor ve daha sonra vicdanıma yenik düşüyorum. Şiddete meyilli bir yanım mevcut ve küçücük olayları bile kafama takıp hayatımı kendi kendime zindan edebiliyorum. Ne yapmalıyım ?
Tarih : 27.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Ramazan Kaygusuz

Merhaba, sanırım öfke duygunuzu daha sağlıklı bir şekilde ifade etmek istiyorsunuz. Duygularımız, düşüncelerimiz ve davranışlarımız birbirleri ile sürekli bir ilişki içindedir. Örneğin, kendimize ya da çevremizdekilere yönelik olumsuz bir düşüncemiz varsa bu düşünce bizde öfke duyguları ve şiddet davranışları yaratabilir. Bu durumda da temeldeki düşüncelerinize odaklanmak, deneyimlediğiniz olaylara farklı bir bakışla yaklaşmak gerekir. Düşüncemiz değiştiğinde duygumuz ve davranışlarımız da değişir. Bu nedenle böyle durumlarda alternatif düşünceler geliştirmeye odaklanabiliriz. Buna da düşüncenin sadece düşünce olduğunu, yani düşüncenin gerçek olmayabileceğini kabul ederek başlayabiliriz. Bu dönüşüm sürecinizde size faydalı olmak isterim. Bana bu adresten ulaşabilirsiniz: https://www.psikologofisi.com/psikolog/ramazan-kaygusuz Görüşmek dileğimle, kendinize iyi bakın.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi