İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ilişki problemleri

Ben şuan nişanlıyım birlikte yaşıyoruz ailem ile tartışıp yanında kaldım zaten daha sonra nisan olayımız oldu bir gün bir olay oldu ailelerimiz tartıştı benim nişanlımda altta kalmadı tabi ailemde beni suçladı bu şekilde saygısızlık yaptı nasıl göz arda edersin ben sadece bekledim kızdım küstüm evet ama bu olaydan ayrılmak istemedim ayrılırsam kendi sorunlarım için ayrılmak isterim ama şu son günlerde anlaşamıyoruz ters cevaplar veriyor bana bende ona aynı şekilde benimle sık şekilde birlikte olmak istiyor ben istemediğim için sırt çevirdi ne yapayım aşırı bunalimdayim şuan
Tarih : 17.05.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar, Bahsetmiş olduğunuz şey ilişkisel bir sorun gibi duruyor. Öncelikle ne yapmak istediğiniz, geleceğe dair nasıl bir hayat yaşamak istediğiniz, nasıl bir ilişki idealiniz olduğu bireysel açıdan tabi ki önemli. Ancak anladığım kadarıyla ilişkiyi sürdürmek ve çatışmaları uygun bir yol ile çözüme kavuşturmak isteği içindesiniz. Bunun için karşılıklı uygun iletişim dilinin kullanılacağı, empatinin kurulabileceği sağlıklı bir ortam oluşturmak gerekiyor ve bu konuda her iki tarafın da sorumluluğu var. Belki partnerinize sorunlarınızı birbirinizi suçlamadan, sadece kendi hissettiklerinizi, duygularınızı paylaşacağınız ve zorlandığınız durumları ortaya koyacağınız yapıcı bir görüşme organize edebilirsiniz. Dediğim gibi bu konuda iletişim dili, sorun çözme becerileri ve karşılıklı motivasyon oldukça önemli. Bu konuda daha kapsamlı bir yardım almak isterseniz bireysel ya da çift olarak bir psikologla görüşme de sağlayabilirsiniz.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, özellikle şu dönemde nişanlınızla ve ailenizle istemediğiniz tartışmalara girebilirsiniz. Bunun bir sebebi insanlığın yoğun stres altında olmasından veya eski normalimizde yüzleşemediğimiz durumlarla yüzleşmeye başlamamızdan kaynaklanabilir. Bu gibi durumlarda, gerginken hareket etmektense biraz es verip ve sakinleştikten sonra diyalog içerisine girip sorun çözme odaklı yaklaşabilirsiniz. Fakat kendi kendinize bir çözüm yolu bulamıyorsanız yardım talep etmekten çekinmeyin.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Nişanlınızı kaybetmemek için kendinizden vazgeçmemelisiniz. Tekrar kendinize olan güveni kazanmalısınız. Hayatta ne bekliyorsunuz, hedefleriniz, hayalleriniz. Eşinizden beklentileriniz. Sonrasında ben gerçekten doğru kararı mı veriyorum diye kendinize sorun, bunun cevabını en iyi kendiniz verebilirsiniz. Ailenize karşı yapılanı siz onun ailesine karşı yapsanız nişanlınızın tepkisi ne olurdu. Evlilik gibi büyük bir karar için acele etmemenizi tavsiye ederim, öncelikle kendinizden, isteklerinizden emin olun. Bizimle görüşebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi