İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

İLİŞKİM İÇİN KAYGILIYIM AYRILMAK İSTEMİYORUM

Kız arkadaşım ile 1 senelik bir birlikteliğimiz var ailelerimizi de tanıştırdık üniversite sınavına girip çıktık kız arkadaşımın sıralaması tutuyor İstanbul'a gidicek ben de gitmek istiyorum farklı bolumlerim tutuyor ama istediğim bölüm tutmuyor sadece onun için gitmiş olacağım gidersem seneye girersem de üniversite tercih ederken puanım kesilecek ayrı şehirler de onunla ilişki surduremeyecegimi düşünüyorum sürekli aklım onda olur ne yapıyor ne ediyor diye aldatırmı beni diye çok fazla şüphelerim kaygılarım var bunun üstesinden de gelemiyorum kendisine de açıkladım durumu o benim gibi düşünmuyor sürdurebileceğimizi söylüyor fakat ben hiçbir şekilde güvenmiyorum inanmıyorum sürdürebilecegimize o yüzden her saat başı düşünüyorum eğer gitmezsem o giderse ne olucak aldatıcak mı edicek mi durdurmayıorum kendimi
Tarih : 11.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Üniversite tercihi ve meslek seçimi hayatımıza yön veren bir seçimdir. Bu nedenle de üniversite ve bölüm tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı parametreler vardır ki bunlardan en önemlisi sizin gelecekte hangi mesleği yapmak isteğinizdir. Gelecekten beklentileriniz, ilgi alanlarınız ve yetenekleriniz doğrultusunda seçmelisiniz mesleğinizi. Romantik ilişkiler ve sevdiğimiz kişiler bazen hayatımıza yön vermemizde etkili olsa da böyle hayatı önemli ölçüde etkileyen bir kararı duygulardan ziyade mantıkla vermek gerekir. İlişkinizdeki güvene dair şüpheleriniz, devam ettiremeyeceğinize dair inancınız, ilişkinizin temelinde güven problemi olduğunu gösterir. Bu güven problemi aynı şehirde olsanız bile gelecekte sorun olabilir. Çünkü kız arkadaşınızın her an yanında olamazsınız ve bulunduğu yerleri kontrol edemezsiniz. Bu sorununuzun üstesinden gelmek için psikolojik destek almanızı öneririm.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi