İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

İş bulamıyorum ve erkek arkadaşımla sorunlar yaşıyorum.

Herkes teker teker iş bulurken ben bulamıyorum 2020 mezunuyum ama hala iş bulamadım. Evde oturmak psikolojimi çok yıpratıyor, sinirleniyorum aileme ve sevgilime manevi açıdan zarar veriyorum. Sevgilim yabancı ve ailesi bu ilişkiyi istemiyor ülkesine dönmesini istiyor oysa biz ikna etmek istiyoruz. Hem kendi ailemi hem onunkini. Hem iş hayatım hem aşk hayatım arafta çok yıprandığımı hissediyorum, kendimi toparlayamıyorum. Kendimi hep bir şeylere karşı sinirliyken buluyorum. İnsanların söylediği şeylere hemen alınıyorum ve uzatıyorum. Hem çok duygusalım hem de çok sinirliyim. Çoğu şeye takıntılı davranıyorum. Nasıl düzelebilirim?
Tarih : 08.11.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar, iş arama sürecinizin ilişkilerinize olumsuz yansımış buradaki içsel yanlarınızı anlamak yardımcı olabilir. Herkesin iş bulması ve sizin iş bulamamanız sizi nasıl biri gibi hissettiriyor? Bu hisler ne gibi duyguları ortaya çıkarıyor? Bu duygulara karşı kendinize nasıl yaklaşsanız bunların üzerinden gelebilirsiniz? Gibi soruların yanıtları da kendinize dair bir iç görü oluşturabilir ve yardımcı olabilir. Aşk hayatınızda sevgiliniz ile almak istediğiniz kararları almaya çalışırken sizi zorlayan unsurları anlamaya çalışmak da yardımcı olabilir. Bir uzmanla terapi sürecine başlayarak bu duygularla nasıl başa çıkabileceğinizi öğrenmek yardımcı olabilir. Uzm. Klinik Psk. Dilara Boyraz Giriş

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi