İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kardeşim devamlı elini yıkıyor

Merhabalar benim kardeşim 21 yaşında kadın bekar annem ile yaşıyor bu pandemi dönemi sonrası ellerini devamlı yıkamaya evde hiç birşeye dokunamamaya başladı dışarıda veya başka yerlerde sorun yok ama evde elleri havada geziyor su bile annem içiriyor bazen psikologada götüremiyorum sicilimi etkilicek diye korkuyor napmam lazım ne olacak bilmiyorum.
Tarih : 11.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Pandemi ile birlikte temizlik anlayışımız ve alışkanlıklarımız kitlesel olarak değişti. Fakat bu tarz aşırı bir durumda, bireylerde temiz olmak ve hijyen kavramları ile duyguları tetikleyen bir düşünce özdeşleştirilmiş olabilir. Hijyenin kardeşiniz için bilinçdışında tetiklediği duygu ve düşünceler ifade ettiği gerçek anlamdan farklı olabilir. Ayrıca mekansal olarak da hijyen kavramı ile bir bağdaştırma olmuş. Evin, bir yerlere dokunduğunda mikrop kapma tehlikesinin ifade ettiği anlamları araştırmak gerekir. Tüm bunlar da terapi ortamında cevap bulacak sorular. Bu nedenle en kısa sürede profesyonel destek almanızı öneriyorum. Sitemizden alınan psikolojik destekler kişinin sağlık geçmişine işlenmez, dolayısıyla sicil ile ilgili kaygınız olmasın. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi