İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kaybetme korkum var

Öncelikle 6 yaşındayken babası tarafından terkedilmiş bir genç kızım. Hayatın karşımıza getirdiği tüm sıkıntıları annemle beraber göğüs gerdik. Annemi 10 yaşındayken balkonda sandalyenin üzerinde intihar edecekken yakalayıp engelledim. Bunun ardından büyük bir kaybedilme ve terkedilme korkusu yaşadım. Aynı zamanda hiç kimseye güvenmeyen bir kişiliğe dönüştüm. Telefonda anneme ulaşamadığım zamanlarda bile balkonda saatlerce "anne gel, anne beni bırakma, anne ben sensiz yapamam" diyerek ağlıyordum. Büyüdüm ve acıyla yaşamaya alıştım. Şuanda bir erkek arkadaşım var. Hayatımın merkezinde sadece annem var iken şimdi kaybetme korkusu yaşadığım insan sayısı 2'ye çıktı. Kafamda olmadık yerde sürekli kuruyorum. Ya beni terkederse, ya ayrılırsak? Yaşadığımız ilk ve özel şeylerde bu korkumu daha da arttırdı. Ulaşamadığımda ya bir şey olduysa, başına bir şey geldiyse diyorum. İyi olduğunu öğrendikten sonra da ağlamaya başlıyorum. Hayatım boyunca bu korkuyla mı yaşayacağım ben? Erkek arkadaşım asker ve gelecek planları kuruyoruz. Sürekli kafama takmaktan çok yoruluyorum. Destek talep ediyorum.
Tarih : 03.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, aslında sizin de bahsettiğiniz gibi terkedilme korkusu belli nedenlere bağlıdır. Yani, çözülmesi zor olan köklü sorunlardan kaynaklanır. Bunlar, babanızın sizi terk etmesi ve annenizin intihar etme fikrini görmüş olmanız olabilir. Bu yüzden bu korkuyu aşmak ve düşüncelerinizi ve davranışlarınızı değiştirmek için bir uzmandan yardım almanız en doğrusu olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi