İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kendim olmak ve sınırlarımı koymak istiyorum

Ailevi baskılar nedeniyle, dışarıya karşı içimde olduğum gibi olamadım. Bir müddet sonra ben bile kendimi tanıyamaz oldum, kendimi unuttum ve kendime yabancılaştım. Sınırlarım da ihlal edildi, ben karşı çıkmaya çalışsam da fiziksel şiddetle korkutma ve Psikolojik şiddet uygulama gibi nedenlerle bastırıldım. Kişiliğimi kaybettim ve o kadar istediklerimden uzak yaşadım ve onları ulaşılamaz gördüm ki beni serbest bıraksalar, istediğini yap deseler yine biri bana ne yapacağımı söylesin diye milletin ağzına bakıyorum. Artık tükendim ve hayat enerjim, isteğim, ümidim kalmadı diyebilirim. Ne tavsiye edersiniz?
Tarih : 16.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Ramazan Kaygusuz

Merhaba, sanırım çevrenizin baskıları nedeniyle kendi isteklerinizi uygulama fırsatı bulamamış ve kendinizle olan temasınızı kaybetmişsiniz. Anladığım kadarıyla bu nedenle de kendinize yabancılaştığınızı hissediyorsunuz. Sanırım belirttiğiniz bu yorgunluk, umutsuzluk, istek kaybı gibi durumlar hem size karşı uygulanan baskılar nedeniyle hem de kendi isteklerinizin önemsenmemesi nedeniyle ortaya çıkıyor. Bu durumda da kendinizle olan temasınızı geliştirmek, istek ve değerlerinizi yeniden belirleyerek harekete geçmek gerekiyor. Bana ulaşmanız halinde bu süreçte size faydalı olmak isterim. Görüşmek dileğimle, kendinize iyi bakın.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar ben Uzm. Klinik Psk. Gizem Turgut. Ailenizin baskısından dolayı ve maruz kaldığınız fiziksel ve psikolojik şiddetten dolayı kendi isteklerinizden vazgeçmek zorunda kalmışsınız bu yüzden de kendinize yabancılaşma yaşıyorsunuz. Yani gerçekte olan siz ile hayalini kurduğunuz siz arasında bir uçurum oluşmuş. Psikoterapi esnasında maalesef ailenizin ya da çevrenizin size olan baskısını değiştiremeyiz ancak sizin o baskıyla kendinize yabancılaşmadan baş etme becerileri edinmenizi sağlayabiliriz. Dilerseniz sistem üzerinden benden randevu alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi