İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kendime olan güvenim ve inancımı kaybettim

Kendime olan güvenim ve inancımı kaybetmiş ve içerisinden çıkamadığım bir durum , beni strese sokan herhangi bir durumda ya da kötü yapacağımı düşündüğüm herhangi bir şeyde yalana başvurup erteliyorum veya vazgeçiyorum artık. Bazı sağlık sorunlarım var ve hep bunu bahane ediyorum ve insanlarda haklı olarak üstüme gelmiyor. Ama yalan söyleyip vazgeçince de inanılmaz bir aşağılık ve suçluluk çekiyorum vicdanen.Bu yüzden kendimden nefret ediyorum ve herhangi biri bana kızınca da kendimi aşırı kötü hissediyorum ve etkisi bi kaç gün sürüyor. Artık değişmek ve korkusuzca yapamıyorum demek istiyorum . Herhangi bir tavsiyede bulunursanız sevinirim. Uzun zamandır da işsiz olduğum için yapacağım şeylerde çok kısıtlı. Şimdiden teşekkür ederim
Tarih : 27.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, birinin size kızmasından korktuğunuzu bu yüzden yalana başvurduğunu anlıyorum. Aslında, yapabileceğinizden daha fazlasını yapabileceğinizi göstermek, insanların beklentisini artırır ve bunu yapmadığınızı görünce tepkileri artar. Böyle durumlarda yapabileceğiniz en doğru davranış, yapabileceğiniz kadar iş yükü almanız ve o işi en başarılı bir şekilde bitirmeniz olacaktır. Bu hem sizi stresten ve stresin sizde yarattığı yalan söyleme davranışından uzak tutar hem de insanların sizden beklentisi sizin yapabileceğiniz kadar olmuş olur.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi