İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kendimi bu hayatta artık yeterli hissetmiyorum.

Çocukluğumdan tutunda, gençliğime giden yollarda çok sabretmek zorunda kaldım. Sabrettikçe sabrettim. Yaptığım yanlışların bir karşılığı olduğunu biliyordum. Buna kendimi hazırladım ama artık gerçekler ve yapılan duygusal fiziksel baskılara tahammülüm ve sabrım kalmadı gibi hissediyorum. Beynimdeki bellekte geçmişte yasadığım bana çok zarar veren kalıntılar var ama dahasını hatırlayamıyorum. Önceden olmayan sinir krizleri, stres yaptığımda bağırsaklarının düzeninin bozulması kalbimin çarpıntı yapması, elim ayağımın titremesi ve sürekli ağlamam bana bu yıpranmanın kalıntıları. Bu hayattan gitmeye de teşebbüs ettim ama ailemi düşündüm benden sonra ne yaparlar diye. Annemde sinir hastasıydı ama tedavi olmadı, ondan bana geçen bir salgın gibi bu krizler. Doktora gitmeye çekiniyorum. Tedavi olmak için bir adım atmıştım ama bana verilen ilaç beynimi ve beni uyuşturduğu için bıraktım. İlk önce kendim için ve sonra hayatımdaki insan için tedavi olmak istiyorum. Ben bu zamana kadar hep kendimle konuşarak bir şeyleri aştım ama artık çözemiyorum yapamıyorum.
Tarih : 18.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığın stres kaynaklı sağlık problemleri yaşıyor olabilir. Stres bunları tetikliyor olabilir ama farkındaysanız bunları yazarken bile aslında sorununuzdan değil sadece stresli ve sinirli olduğunuzdan bahsetmişsiniz. Öncelikle yapmanız gereken, stresli olma düşüncenizi hayatınızdan çıkarmanız. Problemi düşünmek çözümü getirebilir fakat stresi düşünmek daha çok stresi ve siniri getirir. Yaşadığın stres düzeyini bilmediğim için bir öngörü olarak ilaçsız tedavi almayı deneyebilirsiniz size kendinizi daha iyi hissettirecektir. Bunun için size yardımcı olabilecek uzmanlarımıza bakabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi