İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kendimi çok başarısız hissediyorum

1.5 yıl önceye kadar başarılı birisiydim hedeflerim vardı ve bu hedefler için çabalıyordum fakat şu 1.5 yıldır sürekli kaygılı, mutsuz ve güçsüz hissediyorum sanki hiçbir şeyi başaramayacak gibiyim. Gece geç saatlerde uyuyorum geç uyanıyorum ve ayrıca sanki uyandığım zaman her şey 0 dan başlamış gibi hissediyorum mesela gün sonuna kadar eğer -o gün iyi geçmişse- hadi Ahmet yapabilirsin eski Ahmet geri dönebilir hala umut var diyorum. Sonra yarın tekrar uyanıyorum tekrar umutsuz kaygılı birisi oluyorum.
Tarih : 05.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Anladığım kadarıyla pandemi ile birlikte başlayan bir ruhsal bunalımınız var. Bazen yaşadığımız çevre, hayatımızdaki gelişmeler, geçmiş yaşantılarımız kendimize olan inancımızı kaybetmemize neden olabilir. Eski kararlı duruşumuzu sergilemekte zorlanabiliriz. Böyle durumlarda kendinize gerçekçi ve içinde bulunduğunuz koşullarda gerçekleştirilmesi mümkün, ufak hedefler koyup daha sonuç odaklı olmalısınız. Terapi sayesinde ise başarısızlık şemanızı çalışabiliriz. Depresyona girme haliniz kendini neden başarısızlık olarak gösterdi? gibi sorulara cevap arayabiliriz. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi