İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

kendimi çok umutsuz hissediyorum

merhabalar. kendimi son zamanlarda hatta son aylarda çok mutsuz ve halsiz hissediorum. yaparken keyif aldığım hiçbir şey olmadığı gibi içten güldüğüm tek bir an bile yok. mutlu olmak sevecen olmak sakin olmak istiyorum ama git gide daha çok huysuz bir insan oluyorum. çok kilo aldım, işimde tutunamadım ve iyi yapabildiğim hicbir şey yok. hiçbi şey yapmak için halim de yok ne yöne gideceğime karar veremiyorum bir fanusun içinde sıkıştım kaldım nasıl çıkacağımı bilmiyorum :(
Tarih : 09.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Anladığım kadarıyla yaşadığınız sıkıntılar hayatınızı farklı yönlerden olumsuz yönde etkiler hale gelmiş. Depresif belirtiler gösterdiğinizi anlıyorum yazdıklarınızdan. Yaşadığınız birtakım olumsuzluk ya da başarısızlıklar kendinize dair yetersizlik inancınızında tetiklenmesine neden olabilir. Bunun yanında depresyon da bireylerde özgüven kaybına neden olur, başarısızlık düşüncelerine odaklanmaya yönlendirir kişiyi. Kendinizde yeni bir yol açma gücünü şu an bulamıyor olabilirsiniz, fakat alacağınız bir profesyonel destek geçirdiğiniz bu umutsuzluğun hakim olduğu süreci daha sağlıklı atlatmanızı sağlayacaktır. Terapi, yaşadığınız sıkıntıların temel sebebini ve kendinizi keşfetme sürecinizde size ayna tutacaktır. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi