İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kendimi hiç iyi hissetmiyorum, ne yapabilirim?

Aile içinde geçmişte ve şuan yaşanan psikolojik şiddet, sevgisizlik bir türlü halledilmeyen sıkıntılar beni bıktırdı. Son 1 senede hayatım bambaşka bir hayata dönüştü arkadaşlarımı çevremi sevdiklerimi kaybettim. Kendimi tanıyamıyorum tam 1 sene önceki halimle şuan ki arasında dağlar kadar fark var. çok mutsuzum ama sosyalleşiyorum yeni arkadaşlarım var. Onlarlayken eğlenip gülüyorum ama birden modum düşüyor kendimi toplayamıyorum. Hislerim azaldı fazlasıyla öfke duyuyorum ve depresif hissediyorum. Arkadaşlarım benim ailemdi onları kaybetmemek için her şeyi yapardım ama onlara karşı sevgi hissetmemeye başladım kendimden uzaklaştırdım. Mutlu olduğumda bir bokluk yapıp içine sıçıyorum. Geçmişe deli gibi takılı kaldım. Sürekli düşünüyorum her dakika düşünüyorum geleceğimi göremiyorum bazen yaşamak istemiyorum kendime zarar veriyorum. Tam güzel kararlar alıp hayatıma bakacakken tekrar başa dönüyorum. Ne arkadaş ne aile ne ilişki kimseden sevgi gömüyorum kendi kendime sevgim de yetmiyor. Sevgisizlikten öleceğim, değersiz hissediyorum. Takıntılarım var 3 saniye içinde gördüğüm eve dokunmazsam şu şu olacak deyip yapmazsam çıldırıyorum. dişlerimi belli bir düzene göre fırçalıyorum olur olmadık yerlerde aklıma gelen kelimeyi bağırmak istiyorum yapmamam gerektiğini biliyorum tutuyorum ama elim ayağım titriyor. Her şeyi kuruyorum paranoya yapıyorum. Bir şeyin net sebebi sonucu belli olsa bile a dan z ye kadar düşünüyorum.19 yaşımdayım 1225 lira borcum var gelirim 650 lira gelen parayı yatırıyorum ama 1 ay aç kalamadığım için yine harcayıp borcuma ekliyorum kafayı yemek üzereyim. Ne olur yardım edin.
Tarih : 04.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Geçmişe takılı kaldığınız konu nedir? Sizi mutsuz eden olaylara neden bu kadar takılı kalıyorsunuz? Hayatınızı değiştirmeye çalıştınız mı? Sevgi görmediğiniz söylemişsiniz, peki siz sevgi gösteriyor musunuz? Bunların cevaplarını verebiliyor musunuz kendinize? Bu yaşadığınız duygu karmaşasısın nedenini ne öncelikle bunu anlamamız gerekmektedir. Hikayenizi tam bilmediğim için bu soruları yanıtlamanızı ve kendinize bir harita oluşturmanızı öneririm. Mutsuzluğunuzu bulduğunuz gibi mutluluğunuzu da kendiniz bulabilirsiniz. Önünüzde uzun bir hayatınız var, her şey sizin elinizde.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi