İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kendimle barışık değilim

15 yaşında lise öğrencisi bir kızım. Tüm karantina süreci boyunca genel olarak hep mutsuzum. Ergenlik sağ olsun her gencin başına gelen bir şey olarak kendimi sevemiyorum. Çevremde kime anlatırsam anlatayım klasik şeyler söyleyip duruyorlar. Ama bunları uygulamak hiç basit değil. Nefret ettiğim insana sürekli maruz kalmak, sabah her kalktığımda aynadaki yansımadan iğrenmek... Nasıl destek alabileceğimi bilmiyorum. Psikiyatrist randevusu almaya çalıştım ama ardından iptal ettim. Annem bu süreçte herkesin böyle olduğunu ve sorunlarımı kendim çözmem gerektiğini söyleyip duruyor. Yapabileceğim hiçbir şey yok. Çaresizim... 18 yaş altındakilere destek vermediğinizi biliyorum ama içimi dökmek istedim. Umarım anlayışla karşılarsınız.
Tarih : 04.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle ergenliğin getirdiği bazı bunalım atakları olabilir. Pandemi süreci de kendimize daha çok dönmemize ve belki de kendimizle ilgili olumsuzluklarla, kusurlarımızla daha çok yüzleşmemize neden oldu. Dış görünüşümüzde bizi rahatsız eden ve gözümüze takılan bazı noktalar olabilir fakat nefret söylemi problemin yalnızca dış görünüşe yönelik memnuniyetsizlikten değil arka planda yer alan başka sebep ya da sebeplerden olabileceğini düşündürdü bana. Kendini keşfettiğin bu dönemden geçerken olumlu-olumsuz pek çok farklı özelliğin ve yönünle karşılaşacaksın. Unutma bu süreçten geçen diğer kişiler de yüzleşmekte oldukları sorunlara, dezavantajlara ya da olumsuz yönlere sahipler, sahibiz. Sorunun esas kaynağına inmek ve benliğinle ilgili seni asıl rahatsız eden noktaları bulmak sorunu çözme konusunda daha yararlı olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi