İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kendimle nasıl barışabilirim?

Aslında çok girişken biriyimdir. Cesur olduğumu düşünürüm ama birisi ile konuşurken hep rahatsız olurum onları rahatsız ettiğimi düşünürüm. Birisi iltifat ettiğinde teşekkür ederim derim ama nezaketen bu bile beni bunaltır. Kendimi genelde çirkin bulurum fotoğraf çekilmekten çok kaçarım. Ne yapmam gerekiyor kendimi sevmem ve insanlardan onları sıktığım düşüncesi ile kendimi soyutlamaktan nasıl kaçınabilirim ?
Tarih : 12.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle destek ile öz değerinizi iyileştirmeyi deneyebilirsiniz böylelikle, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Değersizlik duygunuzu daha üretici ve yardımcı duyguya çevirmek bunun başlangıcı olabilir. Pozitif düşünmeyi deneyin. Başkalarını da yardım edin, teşekkür etmeyi hiçbir zaman unutmayın, size verilen her şey için minnet duyun, kendinizi olduğun gibi sevin bu size öz değerinizi anlamanıza ve arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Bu bir çeşit özgüven problemidir. Sebeplerini terapi sürecinde anlamlandırmanız ve bazı girişkenlik eğitimlerini yine terapide almanızı ve denemenizi öneririm

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi