• Soru Sor
  • Kendimle nasıl barışabilirim?

Kendimle nasıl barışabilirim?

Aslında çok girişken biriyimdir. Cesur olduğumu düşünürüm ama birisi ile konuşurken hep rahatsız olurum onları rahatsız ettiğimi düşünürüm. Birisi iltifat ettiğinde teşekkür ederim derim ama nezaketen bu bile beni bunaltır. Kendimi genelde çirkin bulurum fotoğraf çekilmekten çok kaçarım. Ne yapmam gerekiyor kendimi sevmem ve insanlardan onları sıktığım düşüncesi ile kendimi soyutlamaktan nasıl kaçınabilirim ?

11 Nisan 2021
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhaba, öncelikle destek ile öz değerinizi iyileştirmeyi deneyebilirsiniz böylelikle, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Değersizlik duygunuzu daha üretici ve yardımcı duyguya çevirmek bunun başlangıcı olabilir. Pozitif düşünmeyi deneyin. Başkalarını da yardım edin, teşekkür etmeyi hiçbir zaman unutmayın, size verilen her şey için minnet duyun, kendinizi olduğun gibi sevin bu size öz değerinizi anlamanıza ve arttırmanıza yardımcı olacaktır.

13 Nisan 2021
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Bu bir çeşit özgüven problemidir. Sebeplerini terapi sürecinde anlamlandırmanız ve bazı girişkenlik eğitimlerini yine terapide almanızı ve denemenizi öneririm

14 Nisan 2021
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı