İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kilo ile ilgili takıntımı nasıl atlatabilirim

Merhabalar benim zihnimde istemsizce sürekli kilom var( şuan 47 kiloyum boyum 158 )bir şey yesem yada yemesem bile sürekli ya kilo alırsam kaygım var şuan üniversite sınavına hazırlanıyorum ve bu kilo takıntım beni çok fazla etkiliyor. Bazı günlerde aşırı yiyorum ama bu normal bir kaçamak değil ve yedikten sonra da kusmakla uğraşıyorum yerken fark etmiyorum ama yedikten sonra aşırı bir huzursuzluk çekiyorum, bunu nasıl atlatabilirim.
Tarih : 31.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, aslında kilo takıntımız dış görüşümüzle alakalı özgüven eksikliğinden kaynaklanabilmektedir. Dış görüşünüze güvenmeniz ve kendinizden emin olmanız bu aşamada önemlidir. Yeme bozukluğunuzla ilgili alanında uzman psikologlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi