İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kıskançlık üzerine

Nişanlımı aşırı kıskanıyorum çalıştığı yerde yardımcısı olan bir genç var ve tüm iş arkadaşlarını tanıyorum ama arasının bu arkadaşla çok iyi olması çok iyi anlaşmaları beni çok rahatsız ediyor. Kardeşi gibi gördüğünü söylese de hazmedemiyorum benim yanımda olduğundan daha mutluymuş sanki arası benden daha iyiymiş gibi geliyor, anneler günü için müdürlerine video çekmişler o videoda yan yana omuz omuza oturmalarına bile tahammül edemiyorum. Hediye yolladıkları kartvizitte isimlerinin yan yana olmasına bile bunları artık ona söyleyemiyorum da onun mutsuz etmemek için kendi kendimi kemiriyorum. Sizce ne yapmalıyım? Teşekkürler
Tarih : 10.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle hayatınızdaki insanın ve sizin ayrı birer hayatı olduğunu ve sizin birbirinize bağımlı olmadığını farkında olmanız gerekir. Sevgi ve bağımlı olmak aynı şey değildir. İlişki bağları birbirinizin özel alanına saygı duyduğunuz zaman gelişir. Aşırı kıskançlık sevgi göstergesi değildir, bu sizin karşısındaki kişiye ve kendinize duyduğunuz güvensizliği işaret eder. Duygularınızı ifade etme biçiminiz farklı olabilir ancak aşırı kıskançlık her türlü ilişkiye zarar verir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi