İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kızım bütçemin üstünde bir telefon almak istiyor

Annesi ve ben 15 sene önce ayrıldık. Kızım şu an 19 yaşında. En son 15.000 TL'lik telefon istedi ve almazsam benimle görüşmeyeceğini söylüyor. 15.000 TL bütçemin çok üstünde diyorum. Sorun para değil benim istediğimin yapılmaması diyor. Almazsan beni bir daha göremezsin diyor. Nasıl bir tutum sergilemeliyim
Tarih : 29.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığı durumu onunla iletişim kurarak aşmaya çalışmalısınız. Sizin için bu telefonun çok pahalı olduğunu, eğer telefonu alırsanız sıkıntılar yaşayacağınızı ona anlatabilirsiniz. Onun istediklerini konusunda bugüne neler yaptığınızı, fakat bunun sizin bütçenizi aştığını söyleyebilirsiniz. Çocuklarınızın her istediğini almak doğru bir davranış değildir. Zaten anladığım kadarıyla bugüne kadar istediği her şeyi almışsınız fakat ona hayatın gerçekleriyle yüzleştirmeniz gerekmektedir. Sizde istediklerinizle istediğiniz anda ulaşamıyorsanız, bunu ona anlatın. İstediklerinizi elde etmek için neler yaptığınızdan bahsedebilirsiniz. Sizi anlamasına yardımcı olacaktır. Eğer bu durumu onunla iletişim kurup ona anlatmanıza rağmen hala devam ediyorsa, bir uzmandan destek almanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi