İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kızım ölmekten çok korkuyor ne yapmalıyım?

12 yaşındaki kızım ölmekten çok korkuyor, ölünce nereye gideceğim? Nasıl gideceğim? Orada ailemle birlikte olacak mıyım? Orada bana ne olacak? Gibi aklına çok soru takılıyor.Bazen dini konularla ilgili aklına kötü şeyler geliyor.Korkularının normal olduğunu onun hep yanında olacağımı söylesem de hala çok endişeli. Ne yapmam nasıl davranmam gerekiyor?
Tarih : 21.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, evde izlenen filmler, diziler, haberler kısacası şiddet içerikli herhangi bir şey izletilmemelidir çünkü çocukların kafalarına şiddet görüntülerini yerleştirmeleri kolay olur. Aynı zamanda ona okuduğunuz masallar şiddet içerikli olmamalıdır. Siz çocuğunuzla ölüm korkuları hakkında konuşurken sakince onu dinlemek, korkularını arttırabilecek aşırı tepkiler vermekten kaçınmak doğru bir tutumdur. Siz, onun yanında olduğunuz duygusunu ve güvenini vermelisiniz. Yalnız olmadığını hissetmelidir. Eğer bu endişesi artmaya devam ederse mutlaka profesyonel bir yardım almalısınız.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi