İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kızımda tikler var ne yapmalıyım

Kızım da 6,5 yaşında TİKLER meydana geldi sürekli değişkenlik gösteriyor. Bu bazen ses bazen hareket bazen de boğaz temizleme şeklinde oluyor. Bir uzmandan yardım aldım, tofranil isminde 25 lik bir ilaç verdi. İlaçtan sonra uyuyor ama aşırı terleme vücutta hararet, aşırı hareketlilik kabına sığmam meydana geliyor. Ne yapmalıyım ilacı keseyim mi, ilaçsız bir çözümü var mı? Lütfen yardımcı olun teşekkürler...
Tarih : 03.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, ilaçla ilgili konularda yardımcı olamıyorum. Psikolojik tikler genel olarak geçici özelliktedirler. Özellikle stresli durumlarda bu tiklerin görülmesinde belirgin bir artış olabilir. Bu durumun nedeni genetik olabilir veya yaşanan bir enfeksiyon hastalığı sonucunda ortaya çıkabilirler. Tikler geçici veya kronikte olabilmektedir. Kızınızın yaş aralığında (5-9 yaş arası)geçici tikler görülmektedir. Bunlar ses çıkarma ve boğaz temizleme şeklinde de olabilir. Eğer daha uzun süre devam ederse bu tik kronik olabilir. Daha detaylı bir görüşme için uzman arkadaşlarımızla görüşmenizi tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi