İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kötü olayları arka arkaya yaşadım

Zor bir dönemden geçiyorum içinde bulunduğumuz pandemi nedeni. Durumunun yanı sıra yakın zamanda bir yakınımın ölüm korkusunu yaşadım. Eş zamanlı olarak erkek arkadaşımdan ayrıldım. Bu süreçte bana yeterince destek olmayışı sebebiyle. Bunun yanı sıra farklı ailevi problemlerim de var. Yaklaşık iki haftadır derin ve tam uyku uyuyamıyorum, olumsuz şeyler düşününce kalbim fazla hızlı çarpıyor. Araştırdığım kadarıyla anksiyete bozukluğu şeklinde geçiyor ama öneriniz nedir bu durum için?
Tarih : 09.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, ölüm korkusu gibi düşünceleriniz ortaya çıkmadan önce stresli bir dönem geçirip geçirmediğinizi öncelikle onu belirlemek gerekir. Özellikle sevdiğiniz bir kişinin kaybı bu korkuyu sizde yaratmış olabilir. Böyle bir dönemden kaygı seviyenizi artırır. Yaşadığınız kaygıyı kontrol dememeniz günlük yaşantınızı etkileyecek düzeydeyse bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederim. Düşünceleriniz ve davranışlarınız üzerine odaklanmanın sizin için daha iyi olacağını düşünüyorum bunun için bilişsel davranışçı terapi alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi