İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Mastürbasyon aşırılığı

Sağlıksız deme sebebim gün içerisinde sık sık bu işlemi abartılı sayıda yapmamdır. Gerek fiziken gerek mental olarak da olumsuz etkiliyor. Bu durumdan çok rahatsızım. Nasıl kurtulabilirim?
Tarih : 25.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Hayat kaliteniz ve ilerideki cinsel yaşamınızın daha sağlıklı olması açısından eylem / davranış / harekette kontrollü olmak evet önemlidir, size kişisel olarak en uygun tedavi programlarına gerek ürologlardan gerek cinsel terapistlerden kolaylıkla erişebilirsiniz, fakat bilinen en genel anlamda davranışçı terapi yöntemlerinde de uygulanan davranışı davranışla değiştirme metodunda izlenen yol yaklaşık 1 ay eylemden tamamen uzaklaşarak sonrasında yine yaklaşık 1 ay doğru eylemi öğrenme ve bilgilenme sürecinden sonra doğru eylemi uygulama programlarına 3-4 ay devam etmektir. Kendinize en uygun destek için bir uzmanla görüşmenizi tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi