İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Narsist Sevgili

Merhaba benim adim Büsra. Almanyada yasiyorum, eski sevgilim ise Türkiyede Mardinde. Ayrilali 2 ay oldu hala görüsüyoruz, nedensiz bir sekilde ayrildik.. onu cok kisitladigimi kiskandigimi söyledi ama bu dogru degil bana göre. kendisi her zaman kendisini hakli gördü, her tartistigimizda illaki onun dedigi dogru olmasi gerekiyordu, tartismayi kazanana kadar devam etti, baskalarinin karsisinda iyi davrandi, tek kaldigimizda her zaman kendisini yükseklerde gördü.. yani diyecegim tam bir narsist erkek, internette narsistlerin özeliklerini arastirdim hepsi ona uyuyor. simdi sorum ben nasil bas edebilirim onunla, evet onu seviyorum dönmesini istiyorum ama cok gururlu yani cok tuaf davraniyor kisiligi tam bir narsit. nasil bas edebilirim?
Tarih : 09.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar.. Öncelikle içinde bulunduğunuz durumda sorunlarınızı karşılıklı olarak yapıcı olacak şekilde konuşmanın faydalı olacağı görüşündeyim. Doğru iletişimin her zaman yararı olacaktır. Bazen kötü yanlarımızı ve olumsuz özelliklerimizi kabullenmek oldukça zordur. Onlarla yüzleşmek, karşımızdaki kişiyi kötü hissettirebileceğimizi fark etmek konusunda ilk farkındalığı kazanmamızı sağlayabilir. Çünkü bazen karşımızdakine istemeden de olsa kötü hissettirdiğimizi fark etmeyebiliriz. İşte bu farkındalığı partnerler olarak karşılıklı kazanmaya çalışmak gerekir. Samimi bir şekilde partnerinizin davranışlarının size ve ilişkinize olumsuz etkilerinden bahsedebilirsiniz. Çözümcül olduğunuzu ve sorunları birlikte aşmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Sizin bir partner olarak üzerinize düşenlerin yanında partnerinizin de üzerine düşen sorumluluklar var. Bunlardan ilki de yapıcı olmaya çalışmak ve olumsuz özellik ve tutumlarını değiştirmeye gönüllü olmak..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi