İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Nefes almakta zorlanıyorum gibi ne yapmalıyım?

Merhaba ben bazı zamanlar nefes alamıyormuş gibi içimi bir korku kaplıyor aslında nefes alabiliyorum farkındayım fakat yetmiyormuş gibi oluyor ve istemsizce ağlıyorum ve öfkeleniyorum EKO da çektirdim kalbimde sorun olmadığını söyledi doktor çarpıntılarım oluyor stresten olabileceğini söyledi ve dideral adlı ilacı yazdı onu kullanıyorum ama hala o his gitmiyor sizce gerçekten psikolojik mi anksiyete olabilir dediler ama emin olamıyorum
Tarih : 10.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, duygularımız bedenimizde bir etki yaratır. Bu etki duygularımızın yoğunluğuyla ilişkili olarak artıp azalabilir. Sizde duygularınızın yoğun olduğu zamanlarda nefes darlığı yaşıyor olabilirsiniz. Nefes darlığı fiziksel bir problem olmak zorunda değildir. Nefes almakta zorlanma ve yeteri kadar nefes alamama hissi psikolojik olması size herhangi bir fiziksel zarar vermez fakat bu gibi durumlar en sık görülen ruhsal bozukluklardan biri olan anksiyete bozukluğu ve panik bozukluk belirtisi olabilir. Siz eğer bu belirtilerin fiziksel olduğunu düşünüyorsanız, sizin yoğun bir kaygı hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu konuda bir uzmandan destek almanızı öneririm.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi