İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ölüm korkum var, çıkmazdayım

Aralık ayından beri değişik duygular içerisindeyim. Ölüm korkusu, sürekli ağlama, birden bire gelen yakınlarıma bir şey olacak korkusu, ellerde titreme, aşırı derecede ayaklarda yanma, ilişki yapmaktan korkuyorum. Kimseye bir şey hissedemiyorum. Ailem psikolojik destek alsam bile ilaç kullanmamı istemiyorlar. Çıkmazdayım, ne yapacağım?
Tarih : 22.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığınız bu durum sevdiğiniz birini kaybetmeniz veya koronavirüs ile birlikte sevdiklerinizi bu virüsten dolayı kaybetme ihtimaliniz kaygınızı artırmış olabilir. Ayrıca özellikle anksiyete yaşayan kişilerde ölüm korkusu çok daha belirgin olabilir. Bu korkuyla baş edebilmek için, öncelikle ölümün varlığı kabul etmek gerekir, ölüm yaşamın bir gerçeğidir. Bu kontrol edebileceğimiz bir durum değildir, kontrol edebileceğiniz olaylara odaklanmanız, kontrol edemedikleriniz için endişelenmemeniz gerektiğini kendinize hatırlatabilirsiniz. Bu dönemde yapabileceğin diğer bir şey ise, sevdikleriniz ölümünü düşünmek yerine, onlara daha çok vakit ayırıp, daha sıkı bağlar kurabilirsiniz, eğer kitap okumayı çok seviyorsanız Irvin D. Yalom'un Ölümle Yüzleşmek adlı kitabını okuyabilirsiniz bunlar sizin korkunuzu aşmanıza yardımcı olacaktır ama yine de günlük yaşamınızı etkileyen bir korkunuz olduğu gördüğüm için bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi