İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Özgüven Eksikliği

Merhabalar.. Son iki senedir özgüvenimi kaybettim, önceden sorumluluk alan, kendine güvenen biriyken şimdi yapacağım en ufak işte kendime güvenmiyorum, iş hayatına atılmakta zorluk çekiyorum. Daha önce anksiyete kaygı bozukluğu için 1.5 sene ilaç kullandım kendi kendime bıraktım ve 3 senedir destek almadım. Son zamanlarda geleceğim hakkında aşırı kaygılanıyorum ve bazen o kadar kaygılanıyorum ki nefes darlığı yaşıyorum. Hiçbir şey yapmak istemiyor ama aynı zaman da kendime hedefler belirliyorum. Yaşadığım hayattan memnun değilim ama değiştirmek için de çaba sarf etmiyorum. Uyku düzenim ve iştahım düzensiz ve duygularım çok hızlı değişiyor.
Tarih : 19.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, anksiyete durumlarında etkililiği kanıtlanmış birçok terapi yaklaşımı bulunmaktadır. Bu durumlarla uygun ilaç kullanımı anksiyeteyi hafifletmede etkili olsa da uzun süreli etkililik konusunda psikoterapi ile birlikte uygulanması gerekir. Sanırım anksiyete durumunuz gelecek hakkında uygun planlar yapma ve harekete geçme konusunda etkili oluyor. Bu anlamda bir yandan anksiyete durumu ile çalışırken diğer yandan da kariyer amaçları belirleme ve bu amaçlara ulaşmada size uygun bir plan hazırlayabiliriz. Bu süreçte size faydalı olabilmem için bana ulaşabilirsiniz. Görüşmek dileğimle, kendinize iyi bakın.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi