İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Özgüvenim yok ve mutsuzum

Kız arkadaşımla aram iyi değil en yakın arkadaşlarımdan birini kaybettim. Yakışıklıyım, arkadaşlarımla aram iyi, çokça da arkadaşım var fakat özgüvensizlik sorunu yaşıyorum. Aynı zamanda derslerim de iyi. Yani anlayacağınız özgüvensiz olmam için hiçbir sebep yok fakat özgüvensizlik sorunu yaşıyorum. Sevgilimi inanılmaz derecede kıskanıyorum, kendimi diğer insanlardan küçük görüyorum. Her şey mükemmel olsun istiyorum, olmayınca mutsuz oluyorum. Her şeyde mutsuz olacak bir şey bulabiliyorum, mutsuzum yardım edin.
Tarih : 20.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığınız bir durum sizin özgüveninizi kırmış olabilir mi? Küçüklüğünüzde biri tarafından beğenilmediğinizi hissettiniz mi veya bir kişi tarafından küçük düşürüldünüz mü? Özgüven eksikliğinizi tetikleyen nedenler bunlardan biri olabilir. Bunun nedenini bulmak size bu konuda yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, diğer insanlardan kendinizi küçük gördüğünüzü söylemişsiniz, sizce onlardan biri farkınız var mı? Hiç kimsenin ve hiçbir olayın mükemmel olma durumu yoktur. Her olayın ve her güzelliğin içinde mutlaka kusurlar vardır, önemli olan kusurlarla birlikte onu sevebilmek ve mutlu olabilmektir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi