İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Panik atak mı geçirdim?

Merhaba çok yoğun bir mide bulantısı baş ağrısı sersemlik hissi yaşadım.İlk başta çok ciddiye almamaya calıstım sonra iyice alevlendi o sırada aklıma kötü düşünceler geldi beyin kanaması mı geçiriyorum kalp krizi mi vs.Daha da kötü oldum.Hastaneye gitmek istedim ama ondan da korktum sonra ağlama krizi geçirdim çarpıntım başladı.Ağlama krizim bitince sakinleştim ve çok ağır bi yorgunluk hissi geldi.Bu yaşadığım şey panik atak mıydı
Tarih : 14.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Panik atak, hastalarda bazı fizyolojik belirtilerle kendini gösterir. Vücutta aniden beliren mide bulantısı, baş dönmesi, sersemlik, baş ağrısı, terleme, çarpıntı, nefes darlığı, bu belirtilerden bazılarıdır. Fakat Panik Atak diyebilmek için öncelikle elbette yaşadığınız bu nöbetin kaynağını araştırmak gerekir. Fizyolojik bir sebepten kaynaklanıyor olabilir, bu nedenle gerekli tetkiklerin yapılıp kaynağın psikolojik olup olmadığı saptanmalıdır. Psikolojik ise bu nöbetin öncesi ve sonrası süreçlerinin incelenmesi gerekir. Tüm bunlar terapi ortamında ortaya çıkacak detaylardır. Bu nedenle psikolojik destek almanız süreci daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi