İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

panik atak ve anksiyete

Merhaba. Ben panik atak hastasıyım daha öncede geçirdim ve atlatmıştım ama şimdi sanki benden intikam alıyor o kadar yoğun yaşıyorumki artık duygularımı ayıramaz oldum üzgünmüyüm kırgınmı endişelimi bilmiyorum benim tüm olaylar karşısında tek hissettiğim sadece korku.. 4 çocuk sahibiyim ve bu karantina günlerinde onlarında etkilenmemesi için saklamaya çalışıyorum ama bu ne kadar saklanabilirki..etrafımda gerçekleşen tüm kötü ve acı olayları ben bizzat kendim yaşarmış gibi oluyorum hatta yaşıyorum..kendime en büyük kötülüğü yapıyorum biliyorum ama engel olamıyorum konuşacak anlatacak bir yakınımda yok olsada kim anlayabilirki bu halimi...bir anda gelen dünyayı başıma yıkan sonsuz bir korku ve dahası hiçbir güzel anı yaşayamıyorum ya şimdi yine gelirse diye yada biraz sonra başlayacak diye hayatım resmen kabusa dönüyor... tedaviden de korkuyorum aslında tedavi de değil küçüklüğümden kalan öyle büyük korkularım varki hatırladığım anlarda kanım donuyor bunlarla yüzleşmekten korkuyorum.. ne yapmalıyım nasıl kurtulmalıyım bu durumdan lütfen bana bir yol gösterin ve hatta yardım edin lütfeeennn
Tarih : 29.04.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Karantina sürecinde kaygı gibi durumlarda artış olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Öncelikle tedaviden korkuyorum dediniz, aslında burada yardım isteyerek büyük bir adım atmış oldunuz. Bu adımı biraz daha ilerletip bizlerle görüşürseniz nefes egzersizleri, relaksasyon gibi tekniklerle bununla başa çıkmayı, kontrol edebilmeyi öğrenebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi