İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Partnerimin yalanını yakaladım, ne yapmalıyım?

Merhaba ben eski sevgilimin geçmisiyle ilgili sürekli düşünmekten deliriyorum. Babam beni terk etmisti. Ben de hep bana yalan soyleyeceğini saniyordum ki gercekten de 1.7 aydir yalan söylüyormuş; geçmişiyle ilgili sorduğum bir şey hakkında yalan söylüyormuş. Onu çok seviyorum, o da beni cok seviyor ama ben güvenimi nasıl kazanabilirim? İçimde bir yerlerde hata yapmayacağını da biliyorum ama mahvoluyorum her gün. Konuşacak hiç bir arkadaşım yok.
Tarih : 20.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. İlişkilerde güven ilişkinin temel taşlarından biridir. Bireyler özellikle de uzun süreli birliktelik hedefledikleri kişilere güvenmek isterler ki yakınlık kurabilsinler ve duygularını, hayatlarını partnerleriyle paylaşabilsinler. Sizin ilişkinizde de bir güven problemi yaşanmış. Bu noktada oldukça realist şekilde değerlendirmeye çalışmak gerekir söylenen yalanı. Bu söylenen yalan tolere edilebileceğim bir konu ile ilgili mi? Şu anda ilişkime devam edersem ileride bu olayı aşamamış şekilde tekrar gündeme getirir miyim? Partnerime ileride tekrar yalan söylemeyeceği konusunda güvenebilir miyim? İlişkilerde söylenen yalanlar her zaman yıkıcı etkiler yaratmayabilir. Fakat bu durum sizin günlük hayatınızı da büyük ölçüde etkilemiş gibi görünüyor. Bu etkilenmenin nedeni ebeveyninizden yana yaşadığınız olumsuz deneyim olabilir. Güveniniz aslında ebeveyninizden kaynaklı sarsılmış olabilir. Tek başına atlatması zor bir dönemden geçiyor gibi görünüyorsunuz. Bu dönemi daha sağlıklı geçirmek için terapi desteği almanız uygun olacaktır. Tabii, güvenmeyi tercih etmek ya da etmemek yine sizin kararınız olacak..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi